Demans, Alzheimer ve Parkinson Bakım Hizmetleri

Demans, Alzheimer ve Parkinson Bakım Hizmetleri

Ekolife Yaşam Merkezi , günümüzde en önemli sağlık sorunları arasında gösterilen alzheimer, demans, parkinson ve yaşlılık depresyonu gibi ileri yaş mental sorunlarına sahip yaşlıların özel bir programa ihtiyaç duyduğu bilinci ile alanında tecrübeli bakım teknikerleri ile özel çözümler sunmaktadır. İstanbul Avrupa yakasında bulunan yaşlı bakım merkezimizde yaşlılarımızın mental sağlığını koruyucu ve rehabilite edici gelişim programları uygulayarak bilişsel bozulmaları minimize etmeyi amaçlamakta ve özelleştirilmiş yaşlı bakım programlarımız ile demans bakımı sağlayarak sosyal bütünleşmeyi desteklemekteyiz.

Demans Nedir?

Genellikle 50 yaşın üzerinde kişilerde ortaya çıkan ve çoğu kez yavaş ilerlen, beynin bilgi, davranış ve gündelik yaşamı sürdürme konularında gösterdiği yetersizliktir.

Demans tek bir hastalıktan ziyade, bellek ve benzeri zihinsel yeteneklerin bozukluğu ile giden hastalıkların hepsine verilen genel bir isimdir.

Halk arasında bunama olarak bilinen Demans hastalıkları yaşlanan beynin olağan ve mutlak bir durumu değildir. Alzheimer hastalığı tüm demansların %60’ından fazlasını oluşturur. Bir inme (felç) sonrası ortaya çıkan ‘vasküler demans’ ise demansın en sık görülen ikinci tipidir.

Demans hastalıkları çok farklı belirtiler ile başlayabilir ve her bir hastalığın ilerleyen dönemlerinde birbirine benzer belirtiler ve bulgular olabilir. Bir hastaya demans hastalıklarından birinin tanısını koyabilmek için aşağıdaki temel bulgulardan en az iki tanesinin hastada bulunması koşulu vardır.

  • Bellek bozukluğu
  • Lisan (konuşma) bozukluğu
  • Dikkat bozukluğu
  • Bir duruma veya konuya karar verme güçlüğü
  • Görsel algı bozukluğu

Demans hastaları gerek aile içi ilişkilerde gerek ise medikal anlamda sorunlar yaratabilecek riskler nedeni ile özel ilgiye ihtiyaç duyarlar. Bu noktada demans hastalarının bakımında tecrübeli ve onları destekleyebilecek özel bakım ekibine ve programlarına ihtiyaç vardır. Ekolife ekibi alzhaimer, parkinson ve benzeri demans hastalarının bakımında tam kapsamlı çözümleri ile hastanın yaşam kalitesini ve mutluluğunu artıran özel hizmetler sunmaktadır.

Uzmanlarımıza ulaşın

Merak ettiğiniz soruları uzman ekibimize iletebilirsiniz.

Sorularınız mı var?