Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri

Tüm dünyada hızla yayılmakta olan fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinin, gerek korumaya yönelik, gerek tedaviye yönelik olarak hem yaşlı hem de genç bireylere en doğru şekilde sağlanmasını önemseyen Ekolife Yaşam Merkezi, alanında gelişimi kendine misyon edinmiş uzman fizik tedavi kadrosu ve bu alanda öncü olan kurumlarla işbirliği içinde çalışmaktadır. Merkezimizin Fizik Tedavi bölümünde misafirlerimize yönelik geniş kapsamlı fizik tedavi ve rehabilitasyon süreçleri ve yaşam kalitelerini artırıcı özel programlar uygulanmaktadır.

Fizik Tedavi Nedir?

Fizik tedavi, doğuştan ya da sonradan edinilmiş, kas, sinir ve iskelet sistemi sorunlarınının yanında, , ortopedik problemler, fıtık, felç, travma, ağrı, kireçlenme, nörolojik hastalıklar, ameliyat sonrası fonksiyon bozuklukları ve diğer hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan hareket kısıtlılıklarının tanı, tedavi ve önleyici tedavisi ile ilgilenen uzmanlık dalıdır.

Yaralanma, hastalık, travma ya da yaşlılık gibi nedenlerle eksilme gösteren fonksiyonel hareketleri geri kazandırmayı hedefler.

Fizik Tedavinin Faydaları

Modern tıbbın ilerlemesine paralel olarak fizik tedavi uygulamalarının sayısı da giderek artmaktadır.Fizik tedavi ajanları bazen hastalıkların tedavisinde tek başlarına kullanılabilecekleri gibi bazen egzersize, rehabilitasyona hazırlık aşamasında da kullanılabilirler. Isı, ışık, elektrik, ultrason, lazer, elektromanyetik alan, basınç gibi fizik ajanların uygulanmasını da kapsayan bu tedavi protokolleri pek çok hasta için yüz güldüren sonuçlar doğurmakta olup tedavi süresi hastanın durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir.

  • Fizik tedavi postür ve kas dengesizliğini düzeltilmesine yardımcı olur.
  • Hareket kabiliyetini artırır.
  • Dayanıklılığı artırır.
  • Eklemleri hareketlendirerek kuvvetlendirir.

Uzmanlarımıza ulaşın

Merak ettiğiniz soruları uzman ekibimize iletebilirsiniz.

Sorularınız mı var?