Palyatif Bakım Hizmetleri

İleri Palyatif Bakım

Palyatif bakım ünitemizde, yaşadıkları hastalıklar nedeni ile tam olarak iyileşemeyen ya da yaşam sonunda desteğe ihtiyacı olan hastalara hizmet vermekteyiz. Bu hizmeti verirken temel  amacımız, hastanın ağrı ve sıkıntılarını minimuma indirirken yaşam kalitesini arttırmaktır.

Palyatif Bakım Nedir?

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)’nün 2002’de yaptığı tanıma göre: “Palyatif bakım, yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemler ile karşılaşan hastaların ve hasta yakınlarının yaşam kalitesini, başta ağrı olmak üzere tüm fiziksel, psikososyal ve ruhsal problemlerin erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak önlenmesi veya giderilmesi yolları ile arttıran bir yaklaşımdır.”

Palyatif bakım tedavisi mümkün olmayan bir hastalıktan muzdarip olan kimselere ve ailelerine destek ve bakım veren bir tıp anlayışıdır. Amacı gerek hastanın gerekse ailesinin fiziksel, ruhsal ve sosyal ihtiyaçlarını  mümkün olan en kaliteli şekilde karşılamaktır.

Ekolife  Palyatif Bakım Avantajları

Yaşlı grupları içerisinde profesyonel hizmete en fazla gereksinim duyan grup, hiç kuşkusuz palyatif bakım yaşlılarıdır. Ekolife Yaşam Merkezinde hem yaşlılara hem de diğer palytif bakım hastalarına yönelik gerekli alt yapı sağlanmıştır.

Palyatif bakım için bilişsel ve fiziksel tedaviyi desteklemesi amacıyla kişiye özel geriatrik rehabilitasyon programları uygulanır. Ayrıca hastaların  yatma pozisyonlarının düzenli olarak takibi, doğru beslenme gibi günlük yaşam aktivitelerini gerçekleştirmelerine yardımcı olurken, vital bulgu takibi, lavman, bası yarası kontrolü gibi konularda profesyonel destek sunulmaktadır.

Teknolojik alt yapıyla donatılmış palyatif bakım odalarımızda her yatak başında sabit olarak oksijen, hava, aspirasyon, monitör ve ventilatör cihazlarımız bulunmaktadır. Bu odalarda hastane sonrası hasta bakımı, trakeostomili, kolostomili, PEG’li ve terminal dönem hasta bakımı hizmetleri sunulur.

Uzmanlarımıza ulaşın

Merak ettiğiniz soruları uzman ekibimize iletebilirsiniz.

Sorularınız mı var?