Özel Huzurevi Hizmetleri Nelerdir?

Özel huzurevi olarak sunulan tüm hizmetler misafirlerin ihtiyaçlarına göre şekillendirilir. Bu doğrultuda özel huzurevi hizmetlerinin niteliği kadar niceliği de önemlidir. Her alanda etki eden özel ihtiyaçlara da ağırlık verilmeli ve kapsayıcı hizmetler sunulmalıdır. Özel huzurevi içerisinde bulunan bazı hizmetler şunlardır: 

• Sağlıklı yaşlı hizmetleri 

• Fizik tedavi ve rehabilitasyon 

• Demans – Alzheimer – Parkinson bakım hizmeti 

• Palyatif bakım 

• Dönemsel bakım 

• Geriatrik rehabilitasyon bakım 

Bu hizmetler huzurevi hizmetleri arasında bulunan tüm hizmetler mevzuata uygun olarak planlanmalıdır. Bu doğrultuda planlanan tüm hizmetlerin standardı ve etki gücü yüksek olur ve alınan verim yükselir. Sadece hizmet vermek için değil kaliteli hizmet vermek için özel huzurevi hizmet başlıkları belirlenmeli ve sunulmalıdır. 

Happy nurse reading a funny book to her elderly patient in a private nursing home

Sağlıklı Yaşlı Hizmetleri Nelerdir?

Sağlıklı yaşlı hizmetleri özel huzurevi hizmetleri arasında bulunan başlıklardır. Sağlıklı yaşlı hizmetleri bakım, tedavi, müdahale, ambulans ve birçok farklı sağlık hizmetini içerisinde bulundurur. Sağlıklı yaşlı hizmetleri, tüm misafirlere sunulan hizmetler psikolojik ve ruhsal tedavi ve bakımları da bulundurmalıdır. Sağlıklı yaşlı hizmeti kapsayıcı ve dahil edici şekilde planlandığı takdirde alınan verim yüksek olmaktadır. 

Geriatrik Rehabilitasyon Hizmetleri Nelerdir? 

Geriatrik rehabilitasyon hizmetleri profesyonel hizmetler arasında bulunur. fizyoterapi ve rehabilitasyonu birlikte içeren bu hizmet fiziksel işlev kaybı oranını azaltmaktadır. Dolayısı ile geriatrik rehabilitasyon hizmetlerinden yararlanırken kişiler fiziksel ve psikolojik destek almaya da devam edebilirler. Huzurevi hizmetleri etki gücü yüksek hizmet başlıklarına yer verdiğinde ortaya çıkan profesyonelliğin seviyesi arz – talep meselesini de etkilemektedir. 

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri Nelerdir?

Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri uzmanlar tarafından gerçekleştirilen hizmetlerden oluşur. Bu hizmetlerin verilebilmesi için mutlaka uzman belgesi alınmalıdır. Uzman belgesi olan ve tecrübe edinmiş kişiler aracılığı ile gerçekleştirilen fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinin yararları da yüksektir. Kişilerin daha hızlı iyileşmesini ve ilerleme kaydetmesini sağlayan bu hizmet ile aynı zamanda fiziksel direnç, dayanıklılık ve güç de artmaktadır. 

Dönemsel Bakım Hizmetleri Nelerdir? 

Dönemsel bakım hizmetleri ihtiyaç olması halinde tercih edilebilen hizmetler arasında bulunur. Bu hizmetler genel sağlık bakımının yanı sıra her türlü ani müdahale için de dönemsel bakım hizmetleri kullanılabilmektedir. Dönemsel bakım hizmetleri sadece psikolojik ve fiziksel tedaviden oluşmaz. Her türlü ani müdahale de bu sürecin içerisindedir ve tam donanımlı özel odalar, spa hizmetleri, bakım hizmetleri, yeni nesil bakım stratejileri gibi başlıkları da içermektedir. 

Demans Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Demans bakım hizmetleri aynı zamanda Alzheimer ve Parkinson hastalıkları için de verilen hizmetleri barındırır. Bu hizmetler ilgili hastalıkların tedavisinde kullanılan yöntemleri içerir. Konuşma, görme, bellek, dikkat gibi birçok farklı bozukluğun bakımı ve tedavisi ile ilgilenilen süreçlere yer verilir. Huzurevi hizmetleri arasında birbirinden farklı ve çok yönlü kaliteli hizmetler bulunmaktadır. Tüm bu hizmetler profesyonel kişiler tarafından yönetilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız mı var?