Doğanın İçinde Yeni Bir Yaşam

Doğanın İçinde Yeni Bir Yaşam

Yaşını almış bireylerin huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürmeleri için hizmet vermeye başlayan Ekolife Yaşam Merkezi, tecrübeli kadrosu, doğayla iç içe konumu ve güler yüzlü personeli ile misafirlerine aile sıcaklığında bir yaşam sunuyor.

İleri yaş alanında geriatrik  rehabilitasyon ve sosyal bütünleşmeyi merkeze koyarak, yeni projeler üretmek amacıyla yola çıkan Ekolife Yaşam Merkezi, insani değerleri ve uluslararası sözleşmeleri rehber alıyor. Her biri meyve bahçelerine bakan 13 odası, kış bahçesi ve yürüyüş parkuru bulunan yaşam merkezi, misafirlerine ev konforunda aynı zamanda butik bir hastane gibi hizmet sunuyor.

Ekolife’da Sevgi ve Profesyonellik Buluşuyor

Ekolife Yaşam Merkezi ile ilgili bilgiler veren firmanın Kurucularından Ümran Arslan, “Toplumun bir parçası olan yaşlı bireyin, yaşam kalitesinin korunması ve aktif bir yaşam sürmesinin sağlanması hekimlerin, yaşlılara hizmet sunan profesyonellerin ve toplumun bu konudaki duyarlılığına bağlıdır. Bu anlayıştan yola çıkarak, bir evde olması gereken her şeyi sevgi ve özenle hazırladık.

Yaşını almış bireylerin daha huzurlu bir yaşam ve profesyonel bakım bağlamında konaklama, psikolojik destek, alzheimer-demans’a özel özel geriatrik bakım, palyatif bakım, fizik tedavi ve rehabilitasyon, medikal sağlık hizmeti ve özel beslenme programları ile tüm ihtiyaçların düşünüldüğü cazip bir yaşam ortamı sağlıyoruz. Bunlara ek olarak hastalıklardan korunma ve kronik hastalardaki stres ile başa çıkma konusunda da sosyal bağlılığın önemi, yapılan çalışmalar ile ortaya çıkıyor. Sosyal bağları artırıcı aktiviteler sunularak bireylerin iyilik hallerini geliştirmeyi hedefliyoruz.” 

“Misafirlerimizin sağlık durumları kontrol altında tutuluyor”

“ Merkezimizde, 7/24 uzman doktor ve hemşirelerimiz eşliğinde misafirlerimizin bütünsel sağlıklarını ve yaşam kalitelerini artırmaya yönelik hizmet veriyoruz.” diyen Arslan, “Beslenme, sıvı alımı, serum ve ilaç takipleri, rutin sağlık kontrolleri, kan alma, damar yolu açma, enjeksiyon uygulama, yara bakımı, profesyonel pansuman, trakeostomi değiştirme, kolostomi bakımı, ev tipi solunum cihazı uygulamasını takip etme, acil müdahale gibi hizmetler veriliyor. Sağlık personelleri tansiyon, şeker, nabız, ateş ve kilo takibini günlük olarak yapıyor ve genel sağlık durumları hakkında aile yakınlarına bilgi veriyor. Ekolife ailesi olarak bizler bu hizmetleri en iyi şekilde hayata geçirerek, misafirlerimize mutlu ve sağlıklı bir hayat yolculuğunda eşlik etmeyi  hedefliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız mı var?