İSTANBUL HUZUREVİ

     İstanbul’un yaşlı nüfusunun Muğla, Denizli, Sakarya, Eskişehir ve Trabzon gibi şehirlerin de içerisinde bulunduğu 61 ilin genel nüfusunu geride bıraktığını biliyor muydunuz? 

     Her geçen gün artan dünya nüfusu içerisinde refah seviyesinin yükselişinin de  etkisiyle yaşlı nüfus oranında artış gözlemlenmektedir. Bu durum ülkemiz için de geçerli olduğundan yaşlı bakımı ve buna bağlı olarak huzurevi konusu sıkça gündeme gelmektedir. Köyden kente göçün artmasından en çok etkilenen şehir olan İstanbul’un yaşlı nüfusu 1 milyonu geçmiştir ve böylece huzurevine en ihtiyaç duyulan şehir yine İstanbul olmuştur. 

     Gelenekselden modernizme geçtiğimiz şu günlerde huzurevine bakış olumlu anlamda bir gelişme göstermiştir. Ayrıca son yıllarda yapılan birkaç araştırmada huzurevinde yaşayan bireylerin, yalnızlık hissinden uzak olup keyifli vakit geçirdiklerini söylemeleri ve çoğunluğunun halinden memnun olması önemli bir ayrıntıdır. 

     Ekolife Yaşam Merkezi, hayat kalitenizi artırmaya yönelik hizmet anlayışı ve huzur dolu yaşam alanıyla İstanbul huzurevleri arasında seçkin bir yere sahiptir. İstanbul’un merkezinde, her türlü ulaşım imkanından rahatlıkla faydalanabileceğiniz bir güzergahta bulunması aynı zamanda da şehrin boğucu havasından ve gürültüsünden uzakta olması oldukça önemli bir avantajdır. 

     Ekolife Yaşam Merkezi’nde çevresine uyum sağlamada zorlanan yaşlı bireylerin iç dünyasına kapanıp başkasına bağımlı ve sürekli tüketen konuma girmemesi adına sosyal aktivite programları ve kişiye özel egzersiz planları hazırlanır. Bunun yanı sıra ilaç takibinin büyük bir dikkatle yapılması ve her misafire özel beslenme programı oluşturulması Ekolife’ın sizlere değer veren ve işine özen gösteren bir huzurevi olduğunu ortaya koyması açısından önemlidir.  

Ekolife Yaşam Merkezi’nin Hizmetleri 

  • Demans, Alzheimer ve Parkinson Bakım Hizmetleri 
  • Palyatif Bakım Hizmetleri 
  • Dönemsel Bakım Hizmetleri 
  • Geriatrik Rehabilitasyon Hizmetleri 
  • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri 
  • Sağlıklı Yaşlı Hizmetleri 

     Bahsedilen tüm bu alanlarda en iyi hizmeti verebilmek için durmadan çalışan Ekolife Yaşam Merkezi, alanında uzman kişilerden oluşan güler yüzlü ekibi, son teknoloji ekipmanları ve misafirlerinin konforu için özel olarak düzenlenmiş yaşam alanı ile bir huzurevinden daha fazlasıdır.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız mı var?