SAĞLIKLI YAŞLI HİZMETLERİ

Kişisel bakımınızı gerçekleştirirken zorlanmıyor, günlük aktivitelerinizde eskiye nazaran bir eksilme/güçlük yaşamıyor, kendinizi yetersiz hissetmiyor olsanız bile hayatınızı daha kaliteli ve konforlu bir hale getirmek istiyorsanız sağlıklı yaşlı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Sağlık denince akla ilk bedensel anlamı gelse de sağlık tek boyutlu bir kavram değildir mental sağlınız da en az fiziksel sağlığınız kadar mühimdir. Bu nedenle çevrenize karşı yüksek bir farkındalığa sahip olmak, hızla değişen dünyadan kendinizi soyutlamamak aksine bu dünyanın bir parçası olmak ve ruhsal sağlığınızı korumak/iyileştirmek de hizmet anlayışımız içerisinde yer almaktadır. 

     Bireyler henüz çevresine karşı uyum sağlayabilme becerisini kaybetmeden kendilerine konforlu bir yaşam imkanı sağlamak, hayat kalitelerini artırmak, olduğundan daha sosyal ve aktif bir yaşama sahip olmak için de kurumumuzun hizmetlerinden sağlıklı yaşlı bakımı kapsamında faydalanabilmektedir. Üretken yaşlılık için sağlıklı yaşlanmasağlıklı yaşlanma içinse doğru zamanda kaliteli ve güvenilir sağlık hizmetlerinden yararlanmak gerekir. 

Ekolife’ın Sağlıklı Yaşlı Hizmetleri 

  • Konaklama: Yaşlılık döneminde yaralanmaların çoğu evde gerçekleşen kazaların sonucudur. Ekolife bu risk faktörünü ortadan kaldırmak için ısınma, aydınlatma, acil çıkış kapıları, kaydırmaz terlik/ayakkabı gibi gerekli olan pek çok tedbiri almıştır. Merkezimizde mümkün olduğu kadar az eşya kullanıp dağınıklığı engellemeyi daha ferah ve minimal bir yaşam sunmayı amaçladık. 
  • Beslenme: Yaşlı bireylerde yeterli ve dengeli beslenme; hastalıkları engelleme, var olanı bertaraf etme ve bağışıklığı güçlendirme açısından oldukça önemlidir. Ekolife Yaşam Merkezi’nde uzman diyetisyen tarafından kişiye özel beslenme programı hazırlanıp takibi yapılmaktadır.  
  • Güvenlik: Tam zamanlı çalışan güvenlik kameraları, yangın alarmları, zemini kaymayan ve yeterli ışık alan banyolar, havalandırma sistemi, acil telefon numaralarının kolayca ulaşılabilen yerlerde olması, düşme durumunda başın çarpabileceği yerlerin sivriliğini törpüleyecek materyallerin kullanılması gibi birçok güvenlik önlemi alınmıştır. 
  • Acil Müdahale: Kurumumuzda gerçekleşebilecek tüm acil durumlara karşı 24 saat doktor, hemşire ve yaşlı bakım personeli bulunmaktadır. 
  • İlaç Yönetimi ve Takip: Bireylerin sağlık durumlarına göre ihtiyacı olan ilaçları zamanında almaları gerekir, ekip olarak misafirlerimizin ilaç takibi konusunda hassasiyet göstermekteyiz. 
  • Terapi: Başta da söylediğimiz gibi mental sağlığınız bizim için önemlidir dolayısıyla ekibimizde bu alan için de uzmanlar bulunmaktadır. 
  • Fiziksel Aktivite: Düzenli ve planlanmış fiziksel aktivitelerle yaşam kalitenizi artırabilirsiniz. Yüzme, bisiklete binme, yürüyüş gibi egzersizlerle birçok hastalık riskinden korunur ve kendinizi daha dinç hissedersiniz. 
  • Hijyen ve Kişisel Bakım Hizmetleri: Sağlıklı yaşama giden yollardan biri de hijyen kurallarına dikkat etmekten geçer. Günlük oda temizliği, kuru temizleme, kuaför/berber hizmetleri ile hem kişisel temizliğinizi hem de mekân temizliğini sağlıyoruz. 

     Sizler de Ekolife’ın sağlıklı yaşlı hizmetlerinden faydalanmak isterseniz telefon veya mail adreslerimizi kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız mı var?