İSTANBUL YAŞLI BAKIM EVİ

     Yaşlı bakım evlerinin şehrin içinde, sağlık kuruluşlarına yakın, ulaşım hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabilecek bir konumda bulunması oldukça önemli bir avantajdır. Ekolife Yaşam Merkezi’nin ise ileri yaştaki bireylere tedavi, rehabilitasyon, sosyal hizmet gibi alanlarda destek sağlayan ve İstanbul yaşlı bakım evi olarak faaliyet gösteren bir kurum olması hasebiyle birçok avantaja sahip olduğunu söylemek mümkündür.  

     Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşlı nüfus oranında artış görülmektedir. Ayrıca yaşlı nüfusun artışının yanı sıra refah düzeyinin artması ve tıbbi gelişmelerin hız kazanmasıyla da yaşam süresinde uzama gerçekleşmiştir ve Türkiye, Avrupa ülkeleri içerisinde orta yaşlı ülke konumuna gelmiştir. 

     Ülkemizin en kalabalık kentleri arasında bulunan İstanbul’un yaşlı nüfus dağılımında da en yoğun orana sahip şehirlerden biri olduğunu bilmekteyiz. İş istihdamının en fazla büyük şehirlerde olması, eğitim imkanlarının gelişmişliği, her konuda çok sayıda alternatifin bulunması gibi birçok olumlu özellik köyden büyük kentlere özellikle de İstanbul’a yapılan göçlerin başlıca sebebi olmuştur. Bu sebeplerin yanı sıra özellikle kadının iş yaşantısında aktif rol alması, ileri yaştaki bireylerin yalnız kalmasına, ihtiyacı olan bakımı gerektiği oranda alamamasına neden olmuştur. Yaşlı bakım merkezlerine duyulan ihtiyaç da tüm bunların doğal bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır.  

     Ekolife, tüm değerli misafirleri için hem İstanbul gibi büyük bir şehrin içerisinde hem de büyük kentlerin bütün olumsuz taraflarından uzakta konfor ve güvenle yaşama imkanı sunan bir yaşlı bakım merkezidir. Yaşam kalitenizi arttırmaya yönelik hizmetleri, güler yüzlü ve samimi personeli, ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanmış konforlu odalarıyla kendinizi evinizde hissetmenizi sağlar. 

     Sizler de kendiniz veya sevdikleriniz için böyle bir kurum arayışı içerisindeyseniz dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçip merkezimizin tüm imkanlarından faydalanabilirsiniz. Altın yıllarınızı huzur içerinde yaşayacağınız yemyeşil bahçeleri, dilediğiniz gibi sosyalleşebileceğiniz aktivite alanları, sağlığınız için gereken ölçüde yapacağınız size özel egzersiz programları ile kendinizi mutlu, aktif ve dinç hissedeceğiniz yaşlı bakım evimizin kapıları sizlere daima açıktır.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız mı var?