LÜKS HUZUREVİ

Herkes kendisi veya sevdikleri için en iyisini istemekte ve yaş ilerledikçe de bu isteğin ihtiyaca dönüştüğü görülmektedir. Çünkü yaşlanan bireyin hastalıklara karşı direnci düşmekte ve bazı fiziksel/bilişsel yetersizlikleri oluşmaktadır. Hal böyleyken huzurevi seçimi esnasında lüks huzurevi arayışına girilmesi oldukça normaldir.  

Lüks kavramından bahsedildiğinde akla yalnızca pahalı ve şaşaalı sözcükleri gelmemelidir çünkü lüks aslında bireyin kendisini ayrıcalıklı hissettiği her durum ve nesneyi tanımlamak için kullanılabilmektedir. Lüks huzurevi seçimi yapılırken yaşlı bireyin konforlu bir yaşam sürdüreceğinden ve hayat kalitesinin en üst seviyede tutulacağından emin olunmalıdır. Hem tıbbi personelin uzmanlık ve tecrübesine hem de huzurevinin yeterli ve özenli olup olmadığına dikkat edilmelidir. Ayrıca lüks huzurevi sakinlerinin ve dönemsel bakım misafirlerinin keyifli vakit geçirdiğine, tesisin bütünsel anlamda “iyi” olduğuna kanaat getirilmesi gerekmektedir. 

Huzurevini Lüks Hale Getiren Özellikler 

  • Konut koşulları: Huzurevlerinde kalan kişilerin ileri yaşta ve birçoğunun çeşitli hastalıkları bulunması sebebiyle iyileştirilmiş konut koşullarında yaşamlarını sürdürmeleri oldukça önemlidir. Isınma, doğru aydınlatma, yeşil alanların varlığı, gürültüden uzak, hijyenik ve bakımlı bir kurum olması, tıbbi ekipmanların yeterliliği, güvenlik önlemlerinin derecesi ve 7/24 ulaşılabilir durumda olması lüks huzurevinde bulunması gereken konut özelliklerinin başında gelmektedir.  
  • Tesisin Konumu: Lüks huzurevinin şehir merkezlerinden uzakta olmaması gerekmektedir. Olası sağlık sorunlarında kurumun imkânlarından fazlası gerektiğinde hızlıca hastane ve eczanelere ulaşılabilmesi, telefonun çekiyor olması oldukça önemlidir. 
  • Konfor Düzeyi: Huzurevi sakinlerinin kalacakları odaların rahat olması, -varsa- oda arkadaşlarının uyumlu kişilerden seçilmesi, yeşil alanların bulunması, güneş gören ferah bir mekân olması gibi özellikler konforu artıracak niteliktedir.  
  • Sosyal Aktivite Programları: Lüks huzurevinde çeşitli sosyal aktivite programlarının düzenlenmesi yaşlı bireyin neşeli, sıkıcılıktan uzak ve huzurlu vakitler geçirebilmesini sağlayacaktır.  
  • Beslenme: İleri yaştaki bireylerin birçoğu çeşitli rahatsızlıkları sebebiyle diyet uygulamak durumunda kalmaktadır. Huzurevinde ise uzman diyetisyen tarafından her bireyin kendine özgü beslenme programları oluşturulmalıdır. 

Bütün bu özellikler dikkate alındığında Ekolife’ın, lüks huzurevi veya lüks bir yaşam merkezi dendiğinde akla gelebilecek kurumların biri olduğu anlaşılmaktadır.  Ekolife Yaşam Merkezi, hem güler yüzlü ve anlayışlı personeli hem de kaliteli hizmet anlayışı sebebiyle gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir merkezdir. Sizler de böyle bir kurum arayışı içerisindeyseniz bizimle iletişime geçip daha detaylı bilgiye erişebilirsiniz.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız mı var?