İSTANBUL HUZUREVİ 

İnsanoğlunun var olduğu günden bu zamana dek önüne geçemediği olgulardan biri de yaşlanmadır. Fakat bilim ve teknolojinin ilerlemesi ve bu ilerlemelerin tıp dünyasında olumlu etkiler göstermesi yaşlanmayı geciktirmeye ve daha sancısız bir dönem haline getirmeye vesile olmuştur. Toplumlardaki refah seviyesi artıp gelişmiş ülke konumuna gelindikçe yaşlı nüfus oranında artış meydana gelmiştir. Bu da huzurevi gibi mekânlara daha çok ihtiyaç duyulmasını ve eskiye nazaran daha fazla gündeme gelmesini sağlamıştır.  

Modern öncesi zamanda yaşlılık zayıflık değil aksine bir güç olarak görülmekteydi fakat günümüz modern çağında kadının iş yaşantısına girmesi, dijitalleşmenin hızlı bir şekilde yaygınlaşması ve kırdan kente yapılan göçlerin artması neticesiyle yaşlanma bir sorun olarak görülmeye başlanmıştır. Ülkemizin en gelişmiş kenti olan İstanbul oldukça yoğun bir göç almaktadır ve haliyle huzurevi ihtiyacının da en fazla hissedildiği şehir yine İstanbul’dur. Yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen verilere göre İstanbul’daki yaşlı nüfus oranının; Muğla, Sakarya, Eskişehir ve Trabzon gibi kentlerin de içerisinde bulunduğu 61 şehrin genel nüfusundan daha fazla olduğu gözlemlenmiştir.  

Ekolife Yaşam Merkezi, İstanbul huzurevleri arasında oldukça seçkin bir konuma sahip ve misafirlerine huzur dolu yaşam imkânı sunan bir merkezdir. Konumu itibariyle büyük bir avantaja sahip olan Ekolife’ın hem sağlık kuruluşlarına kolayca ulaşım imkânı olması hem de ziyaretçilerini zorlamayacak bir güzergâhta bulunması huzurevi tercihlerinde oldukça önemlidir. İstanbul gibi büyük bir kentin merkezinde oluşunun yanı sıra şehrin gürültü ve telaşesinden uzakta dingin, huzurlu bir yaşam merkezi olarak hizmet verdiğimizi de söylemekte yarar var. 

Huzurevinde Olmanın Avantajları 

Ekolife Yaşam Merkezi İstanbul’da misafirlerine özenle ve güler yüzle en kaliteli hizmeti sunmaya gayret eden bir yaşam merkezidir. “İyi” bir huzurevinde bulunması gereken tüm özelliklerin barındırılmasına dikkat edilerek inşa edilmiştir. Bakıma ihtiyacı olan ve günlük yaşantısında kendini yalnız hissetmek istemeyen ama karmaşadan da uzak durmayı yeğleyen bireylerin keyifli vakit geçirmeleri ve diğer tüm hizmetlerden faydalanabilmeleri için tercih ettikleri bir kuruluştur. Diğer avantajları ise şöyledir: 

  • Genel olarak yaşlı bireyin kendi yaş grubuyla vakit geçirme imkânı olması kuşak çatışmalarına bağlı yaşanabilecek üzüntüleri engellemektedir. 
  • Beslenme, doktor kontrolü ve ilaç takibi gibi konuların profesyonel kişiler tarafından düzenlenip bireyin dikkatlice izlenmesi ve devamlı güvenilir ellerde olduğunun bilinmesi oldukça kıymetlidir. 
  • Kişiye özel egzersiz programları hazırlanması yaşlı bireyin aktif bir yaşam sürmesini sağlamaktadır. 
  • Huzurevi sakinlerinin aralıklı olarak sosyal aktivitelere katılması sağlanmaktadır.  
  • Temizlik, kişisel bakım ve güvenlik ihtiyaçları titizlikle karşılanmaktadır. 
  • Sevgi, ait olma, şefkat ve güvende hissetme gibi gereksinimler oldukça zarif bir şekilde karşılanmaktadır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız mı var?