Yaşlı Bakım Merkezi

 Ekolife Yaşam Merkezi, şehrin gürültüsünden ve fazla hareketliliğinden rahatsız olan ileri yaştaki bireylere İstanbul’da yaşlı bakım merkezi olarak hizmet sunar. 

     Yaş aldıkça fizyolojik olarak gerilemeye başladığımız doğrudur fakat bazı toplumlarda bu gerilemenin psiko-sosyal açıdan da yaşandığı sanrısına varılır. Yaş alan birey yavaş yavaş kendini toplumdan geri çekmeye, iç dünyasına kapanmaya başlar. Tam da bu noktada bir yaşlı bakım merkezinin varlığına ihtiyaç duyarız. 

     Ülkemizin en kalabalık illeri arasında birinci sırada İstanbul yer almaktadır. verilere bakıldığında yaşlı nüfusun çoğunlukla İstanbul’da ikamet ettiğini görmekteyiz. Haliyle yaşlı bakım merkezlerine de en fazla İstanbul’da ihtiyaç duyulmaktadır. 

     Sizler için hem İstanbul gibi bir mega kentin içinde hem de büyükşehirlerin tüm negatif yanlarının dışında sakin, rahat bir yaşlı bakım merkezi inşa ettik. 

     Ekolife Yaşam Merkezi olarak hedefimiz yaşlıların ömürlerine yıl katmak değil, yıllarına yaşam kalitesi katmaktır. İleri yaştaki misafirlerimizin altın çağlarında olduğunu onlara hissettiriyor, sosyal, üretken ve keyifli bir zaman dilimi geçirmelerini vaat ediyoruz. Bizler saati geriye çevirmeye çalışmıyoruz aksine hızla akıp giden zamanı misafirlerimizin ritmine uygun hale getiriyoruz.  

     Siz değerli misafirlerimize gösterdiğimiz hizmetler elbette bunlarla sınırlı değildir. Yaşam kalitenizi arttırmak için 

 • Sağlıklı Yaşlı Hizmetleri 
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri 
 • Geriatrik Rehabilitasyon Hizmetleri 
 • Dönemsel Bakım Hizmetleri 
 • Palyatif Bakım Hizmetleri 
 • Demans, Alzheimer ve Parkinson Bakım Hizmetleri 

gibi birçok alanda uzman kadromuz, yetkin ekipmanımız ve huzur dolu yaşam alanımızla hizmetinizdeyiz. Kendiniz veya aile büyükleriniz için böyle bir arayış içerisindeyseniz Ekolife Yaşam Merkezi’ni gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. 

Ekolife Yaşam Merkezi Yaşlı Bakımını Önemser 

 • Yaşın ilerlemesine ilişkin fiziksel faktörlerden en erken etkilenenin görme yetisi olduğunu biliyor muydunuz? Siz misafirlerimize en iyi hizmeti sunabilmek için en uygun yapay aydınlatma sistemini kullandık ayrıca merkezimizin gün ışığı alan ferah odaları sayesinde daima aydınlık ve huzurlu bir güne uyanırsınız. 
 • Değerli olduğunuzu her an hissetmenizi sağlıyoruz. Sağlığınızı ve neşenizi her açıdan düşündüğümüzü yaptığımız her faaliyette gösteriyoruz. 
 • Mental sağlığınız bizim için önemli. İleri yaştaki bireylerin başkalarına bağımlı, sadece tüketen bir konuma girmeleri; ruhsal sağlıklarının bozulmasına, boşluğa düşme hissine kapılmalarına neden olur. Biz misafirlerimizin güç, eğilim ve potansiyelleri doğrultusunda aktif bir hayat sürmesini sağlıyoruz. 
 • Fiziksel duraksamalar ve hatta gerilemeler ayak bağınız olmasın. Her yaşın ayrı bir güzelliği olduğunu unutmamanız ve yaşam kalitenizi arttırmanız için yürüyüş parkurları, havuz, meyve bahçeleri, kış bahçesi, egzersiz dersleri gibi birçok aktivite alanı inşa ettik. 
 • Güvende hissetmenizi önemsiyoruz. Kamera sistemi, yangın uyarı sistemi, tam zamanlı tıbbi takip- koordinasyon ve acil destek çağrı sistemi gibi faaliyetlerle herhangi bir aksaklığa karşı daima yanınızda olduğunuzu bilmenizi isteriz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız mı var?