HUZUREVİ

     Yalnız yaşamaktan kurtulup sakin, huzurlu bir merkezde yeni edindiğiniz arkadaşlarınızla yaşamak ister misiniz? Yaşınız ilerledi, varsa çocuklarınız evlendi veya herhangi bir sebeple yanınızdan ayrılmak durumunda kaldı, hayat arkadaşınız yanınızda belki de değil. Ve siz yalnız, güvensiz mi hissediyorsunuz? Aradığınız şey tüm ihtiyaçlarınıza yönelik inşa edilmiş bir huzurevi olabilir. Ekolife Yaşam Merkezi’ne gelin, ikinci baharınızı yaşarken sizlere yoldaşlık etmemize izin verin.  

     Büyük kentlerde yaşlı bakımında kurumsal bir bakımın yani  huzurevi ihtiyacının giderek arttığını görmekteyiz. Kentleşme oranında yaşanan yükselme ile çekirdek aile yapısında artış olması, geniş ailelerin sayısının giderek azalması gibi değişiklikler baş göstermiştir. Özellikle kadınların çalışma hayatında daha aktif bir rol alması, ailesiyle yaşayan yaşlılarda yalnızlık hissi, sosyal hayattan kopukluk, genel bir mutsuzluk hali gibi olumsuzlukların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Oysa huzurevlerinde yaşamını sürdüren bireyler, kendi yaş grubundakilerle, kuşak çatışması olmaksızın dilediğince sosyalleşme imkanı elde eder.  

Huzurevinde Olmanın Avantajları 

  • Güven Hangi yaşta olursak olalım güvenle sırtımızı yaslayabileceğimiz bir dağa ihtiyaç duyarız. Ekolife Yaşam Merkezi, tüm uzman kadrosu, güler yüzlü personeli ve son teknoloji ekipmanlarıyla daima yanınızdadır.   
  • Huzur  Sizler için ismiyle müsemma olan, huzurlu ve rahat bir yaşam merkezi inşa ettik. Kendinizi evinizde hissetmeniz sizin için olduğu kadar bizim için de önemlidir. 
  • Sosyallik Hayatın zevklerinden, mutluluktan kendini mahrum bırakmak yaşlanmayı olumsuz yönde etkileyen faktörlerden biridir. Ekolife Yaşam Merkezi, sosyalleşmenizi önemser. Aktif bir hayat daha uzun bir yaşamın garanticisi değildir fakat hareketli olmak sizlere üretken, neşeli ve eğlenceli bir yaşam sağlar. 
  • Sağlıklı Beslenme İleri yaştaki bireylerin %72.2’si  sahip olduğu hastalıklar sebebiyle beslenme diyeti uygulamak zorundadırlar. Yapılan çalışmalarda huzurevinde yaşayan bireylerin evdekilere oranla daha düzenli beslendiği, diyetini tam olarak uygulayabilmekte sıkıntı çekmediği ortaya konulmuştur.  
  • Hızlı müdahale Elbette yaş sağlıklı olabilmek için bir engel teşkil etmez fakat hepimizin bildiği üzere insan yaş aldıkça geri dönülmesi mümkün olmayan yıpranmalar, işlevsel kayıplar meydana gelebilmektedir. Huzurevinde yaşayan bireylerin bu tür rahatsızlıklarına anında müdahale edilebiliyor olması önemli bir avantajdır.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız mı var?